Pleť

1Proč mi na pleti po nanesení make-upu zůstávají fleky?
Při výběru make-upu berte v úvahu Váš typ pleti. Pokud se make-up s pokožkou optimálně nespojí, může se stát, že bude působit nerovnoměrně. Pro suchou až normální pleť se hodí Natural Creamy Make-Up a pro normální až mastnou pleť benecos Light Fluid Foundation. BB krémy benecos Natural BB Cream jsou vhodné pro všechny typy pleti. Úplně jednoduše se dají make-upy nanášet pomocí naší bezlatexové a veganské houbičky Make-Up Sponge.
2Jak vyberu správný make-up pro svůj typ pleti?
Make-up by se měl vždy zkoušet na místě, kde ho budete používat - zpravidla tedy obličej. Nejlépe to otestujete na okrajových částech obličeje. . Zkoušejte ideálně na denním světle, umělé může výsledek zkreslovat. make-up by měl být o jeden odstín světlejší, příliš tmavý make-up působí nepřirozeně.
3Bohužel nemohu najít žádný make-up, který by perfektně seděl k odstínu mé pleti. Co s tím mohu udělat?
Všechny make-upy benecos se dají smíchat. Pokud tedy není žádný odstín, který by ti seděl, jednoduše je zkombinuj. Navíc odstín můžeš lehce přizpůsobit i pomocí pudru.
4Jak mohu zvýšit krycí schopnost svého make-upu?
Pro zvýšení krycí schopnosti make-upu ho doporučujeme nanášet ve více vrstách.K fixaci použij pudr benecos Natural Compact Powder, make-up déle vydrží a zesílí se i krycí schopnost.
5Jak zvolím správný odstín korektoru?
Korektor by měl ideálně mít stejnou barvu jako make-up, popřípadě je o jeden odstín světlejší. Je důležité odstín vybrat správně, jinak by mohl kompletní make-up působit nepřirozeně.
6Nanesu korektor před nebo po nanesení make-upu?
Korektor aplikujeme před nanesením samotného make-upu Na tmavé kruhy pod očima korektor nanášíme ve tvaru trojúhelníku a dobře rozetřeme. Je důležité nenanášet korektoru příliš velké množství, oční okolí je velmi namáháno mrkáním a korektor by se mohl v průběhu dne usazovat v drobných očních vráskách.
7Jak použiji korektor benecos Natural CC Concealer?
Korektor aplikujeme před nanesením samotného make-upu. Tmavé kruhy pod očima zmírníme béžovým odstínem, růžová pomáhá redukovat tmavé fleky, zelenou používáme proti zarudnutí a fialová harmonizuje barvu pleti a poskytne celkově svěží vzhled. Pro přirozený vzhled je důležité dbát na to, aby se korektor CC Concealer nanášel s mírou. Po nanesení make-upu by měl být použit pudr k zafixování.
8Jak použiji Bronzer?
Bronzer bys měla použít vždy na místa, na kterých je “dotek” slunce patrný vždy jako první: čelo, hřbet nosu, tváře, brada. Ale opatrně. Lepší je aplikaci zopakovat než řešit nepřirozené opálení.. Pokud se bronzer nanese na celý obličej, může to působit nepřirozeně.
9Jakou tvářenku bych měla používat, pokud mám problematickou pleť?
Vyhýbej se výrazným červeným odstínům. Ty jen zdůrazňují začervenání pleti. Sáhni po jemných barvách.
10Jak svůj obličej mohu přirozeně rozzářit?
Pro rozzářený obličej je dobré nanášet pudr pouze v t-zóně a ne na celý obličej. Příliš matná pleť totiž může rychle působit unaveně. Pro více svěžesti doporučujeme použít trochu tvářenky, jako je benecos Powder Blush nebo benecos Natural Trio Blush.

Oči

1Jak mohu zintenzivnit barvu svých očních stínů?
Pokud chceš mít opravdu výrazné oční stíny a chceš, aby vydržely, použij podkladovou bázi benecos Natural Eyeshadow Base. Ta zvýrazní barevnost očních stínů a zamezuje usazování pigmentů v záhybech očních víček.
2Jak zamezím usazování pigmentů pod očima?
Odpověď je zcela jednoduchá: Začni s líčením očí a až poté nanes make-up. Díky tomu budeš mít možnost oblast pod očima ještě pořádně očistit a poté použít další produkty jako je make-up či korektor. Navíc doporučujeme vždy použít podkladovou bázi benecos Eyeshadow Base, díky které pigmenty lépe drží a zároveň se barva stínů zintenzivní.
3Jak vyberu tu správnou řasenku?
Tu správnou řasenku pro sebe můžeš vybrat z přehledu níže.

4Jak prodloužím výdrž své řasenky a zamezím jejímu rozpíjení?
Výdrž řasenky závisí především na typu pleti v očním okolí a na způsobu a typu péče, kterou jsi použila. Pocení v oblasti očí může výsledek ovlivnit. Stejně tak může například velmi výživná péče o oční okolí nebo příliš pečující korektor způsobovat, že se řasenka mírně usadí. Pokud používáš produkty k péči o oční okolí, dbej na to, aby se důkladně vstřebaly, než začneš s líčením očí. Dobré je před líčením zapudrovat oční partie. Tím se „odmastí“ a navíc řasy před nanesením řasenky získají na objemu.
5Má řasenka rychle vysychá. Co to může způsobovat?
Jestliže se do nádobky s řasenkou dostane příliš mnoho vzduchu, může to způsobit vyschnutí produktu. Řasenku vždy dobře uzavřete a omezte „pumpování“ - opakované rychlé strkání a vytahování štětečku z nádobky. Nezapomínej pravidelně čistit tyčku řasenky od zaschlých zbytků, čistým kosmetickým ubrouskem. Nezapomínej prosím na to, že je potřeba řasenky pravidelně měnit. Na našich produktech najdeš obrázek malého otevřeného kelímku, který udává, jak dlouho od prvního otevření můžeš řasenku. Například 6 M znamená 6 měsíců.
6Jak prodloužím výdrž kajalové tužky na oči?
Když chceš tužku na oči zafixovat, použij oční stíny stejné barvy. Se štětcem benecos Angled Brush můžeš stíny jednoduše nanést a popřípadě také linku lehce rozmazat. Tak bude linka vypadat jemněji.
7Mám problémy s nanášením tekutých očních linek. Jsou na to nějaké tipy?
Perfektní oční linka si za začátku žádá trochu trpělivosti a hlavně cvik. Existuje několik triků, které nanesení usnadní. Nejlépe je se posadit ke stolu, aby bylo možno si opřít loket. Nekresli linku v jednom tahu, místo toho si nakresli nad řasy malé body, které poté spojíš. Pokud ti tato metoda nevyhovuje, můžeš zkusit nakreslit linku pomocí tužky benecos Natural Kajal. Dá se lépe opravit, když ti ujede ruka. Nejjednodušší je, když tužku na závěr zafixuješ pomocí jedním z očních stínů benecos Eyeshadow v odpovídající barvě. Ten nejlépe naneseš se štětcem benecos Angeled Brush. Díky této metodě můžeš linku později vystínovat a srovnat malé chyby.
8Proč bych si měla líčit i obočí?
Obočí rámuje obličej. Určitě ho neopomínej, protože ovlivňuje celkový konečný výsledek. Jednoduše si vyber jeden produkt benecos Eyebrow-Designer v odpovídající barvě a vyplň jím své obočí. Pro obzvlášť přirozený výsledek můžeš použít malý štěteček, který zaručí, že barvu optimálně naneseš.

Rty

1Jak mohu prodloužit výdrž své rtěnky na rtech?
Čím více opečovávané rty jsou, tím déle rtěnka drží. Proto doporučujeme pravidelně provádět jemný peeling. Stejně důležitá je dostatečná hydratace, aby rty nebyly příliš suché. Především u tmavých barev by měla být použita tužka na rty, aby byly kraje precizně vymezeny. Rty můžeš také, před nanesením rtěnky, celé vyplnit pomocí tužky na rty a tím prodloužit výdrž samotné rtěnky.
2Na co bych si měla dávat pozor při použití matných rtěnek?
Při použití matné rtěnky je na rtech vidět sebemenší nedokonalost. Je tedy důležité se o své rty především dobře starat. Doporučujeme pravidelný jemný peeling, čas od času medovou masku a přijímat dostatek tekutin, aby rty nepůsobily vyschle.
3S některými odstíny rtěnek působí mé zuby žlutě. Co mohu udělat?
Odstín zubů se barvou rtěnek mírně zkresluje. Teplé barvy rtěnek mohou způsobit, že tvé zuby vypadají žlutě. Měla bys dbát na to, aby tvá rtěnka měla studený podtón, jako například odstíny benecos „hot pink“, „marry me“, „just red“, „pink rose“, „pink honey“, „first love“, „watermelon“, „catwalk“ nebo „very berry“.
4Jak mohu svým rtům dodat více objemu?
U tenkých rtů můžeš tužkou na rty velmi lehce přetáhnout konturu přes okraj rtů a tím je opticky zvětšit. Další tip je nanést špetku lesku na nalíčené rty. Tím získají opticky více objemu.
5Lipstick, Lipgloss nebo Shiny Lip Colour… Jaký produkt je pro mě nejlepší?
Je čistě otázkou tvého osobního vkusu, pro jaký produkt se rozhodneš. Nicméne lesky (jako např. Lipgloss & Shiny Lip Colour) se hodí nejlépe pro úzké rty, neboť je opticky zvětšují. Matné a tmavé barvy naopak rty zmenšují.

Doplňky

1Jak často bych měla čistit své štětce?
Ve štětcích se kromě zbytků make-upu mohou usazovat i částečky nečistot a bakterie. Proto bys své štětce měla čistit 1x týdně. Když je používáš k nanášení tekutého make-upu, měla bys je čistit dokonce každý den a nechat volně vyschnout na vzduchu.
2Jak mám čistit své štětce?
Štětce bys měla 1x týdně pořádně umýt pomocí šamponu benecos nebo jemného čistícího přípravku na štětce. Když je používáš k nanášení tekutého make-upu, měla bys je čistit dokonce každý den a nechat volně vyschnout na vzduchu. Důležité je nechat štětce vyschnout ve vodorovné poloze. Pokud je necháš schnout ve svislé poloze, voda nateče do madla a štětce se mohou poškodit.
3Jak správně používat houbičku benecos Make-Up Sponge?
Před prvním použitím houbičku důkladně namoč a vyždímej. Tím se uzavřou póry a houbička nenatáhne nadbytečné množství make-upu. Před každým použitím opět houbičku lehce navlhči. Díky jejímu tvaru můžeš make-up lehce nanést na celém obličeji a dosáhneš dokonce i do míst jako je například oblast pod očima. Mysli prosím na to, že musíš houbičku po každém použití důkladně vymýt a nechat uschnout na vzduchu.

Nehty

1Jak mohu prodloužit výdrž mého laku na nehtech?
Doporučujeme nehty před použitím laku odmastit. Toho nejlépe dosáhneš pomocí bezolejového odlakovače či mýdlovou koupelí rukou. Barevný lak nanes ve dvou vrstvách a následně použij vrchní lak benecos Top Coat Crystal. Oba přípravky nech řádně zaschnout, nepoužívej k tomu prosím fén. K urychlení zatvrdnutí můžeš nehty krátce podržet pod studenou vodu.

Obsažené látky

1Mají všechny produkty certifikaci přírodní kosmetiky?
Všechny naše produkty - až na laky na nehty - jsou certifikovány BDIH pečetí, respektive naše mužská a zimní řada pečetí COSMOS Organic pro kontrolovanou bio/přírodní kosmetiku.
2Co je BDIH a COSMOS Standart?
Kritéria standardů BDIH pro kontrolovanou přírodní kosmetiku a standardy COSMOS definují požadavky na přírodní přísady v kosmetických přípravcích. Kromě toho je zohledňována ochrana přírody a zvířat, stejně jako důležité aspekty udržitelnosti. Centrální předpisy standardů jsou mimo jiné:
 • Bez parafinů a jiných petrochemických složek
 • Žádné silikony
 • Žádná syntetická barviva
 • Žádné syntetické vůně
 • Žádné syntetické UV filtry
 • Omezení na přírodně identické konzervační látky/ bez parabenů
 • Žádné etoxylované složky, jako je PEG
 • Žádné geneticky modifikované organismy
 • Žádné nanomateriály
 • Žádné ozařování
 • Zohlednění ochrany druhů
 • Zohlednění zákazu testování na zvířatech
 • Zohlednění zásad Green Chemistry
 • Předpisy pro nezavádějící označování a propagaci, zejména pro bio reklamu
BDIH-Standarty: https://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/richtlinie.htm COSMOS-Standarty: https://cosmos-standard.org/welcome/willkommen/
3Proč nejsou benecos laky na nehty přírodní kosmetika?
Naše benecos laky na nehty nemají pečeť BDIH a tvoří tak jedinou výjimku v našem sortimentu. Naše laky na nehty nejsou přírodními kosmetickými produkty. Rozhodli jsme se zde učinit výjimku v certifikaci, abychom umožnili co nejvíce zákaznicím nekomplikovanou aplikaci a přesto méně agresivní alternativu k mnoha jiným lakům na nehty. Přepracované složení laků na nehty benecos Happy Nails je z 90% složené z látek přírodního původu, které jsou získávány z obnovitelných zdrojů. Při revizi složení jsme se zaměřili na lepší, méně agresivní strukturu a na udržitelnost použitých surových materiálů. Složení laků se v tuto chvíli, v zájmu zachování kvality a lehkosti použití laků, neobejde bez použití syntentických látek. Nové laky na nehty jsou „8-FREE“, což znamená, že jsou bez formaldehydu, toluenu, kalafuny, kafru, ftalátů, parabenů, silikonů a halogenovaných organických sloučenin. Struktura laku je propustná pro vodu a vzduch, aby lak nehet nezatěžoval. Jako malý extra bonus jsme laky obohatily o cenný avokádový olej a biotin pro krásné nehty.
4Jsou všechny produkty benecos bezlepkové?
Všechny naše dekorativní produkty benecos jsou bezlepkové. Několik produktů pečující řady (Natural Care Serie & Men Serie) mohou obsahovat stopy lepku, neboť ne každý z našich dodavatelů surovin mohl jeho absenci potvrdit.
5Je v produktech benecos obsažen palmový olej?
V současné době v našich produktech surový palmový olej nebo olej z palmových jader nepoužíváme. Místo toho používáme různé vosky (např. včelí vosk, karnaubský vosk, candelilla vosk) a oleje (např. jojobový olej, olej z řeřišnice luční, olej z bavlníkových semen, olej z mangových jader, olej z makadamových ořechů a slunečnicový olej). Nicméně, vzhledem k omezenému množství alternativ, není momentálně možné zcela upustit od používání surovin, které jsou vyrobeny z palmového oleje, z oleje z palmových jader a z nich získaných mastných kyselin, mastných alkoholů a dalších derivátů. Surové materiály získáváme od výrobců, kteří podporují udržitelné pěstování olejových palem. To znamená, že suroviny pocházejí od členů RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) nebo jsou certifikované společností Ecocert nebo Green Palm. Samozřejmě dbáme na původ použitých surovin a chceme podotknout, že námi používané množství není v žádném případě srovnatelné s obsahem palmového oleje v potravinách nebo bio naftě.
6Jsou produkty benecos veganské?
Zhruba 70% produktů z našeho celkového sortimentu benecos je vegan. Produkty, které veganské nejsou, obsahují většinou včelí vosk (INCI: Cera Alba) a/nebo Lanolin (INCI: Lanolin). Kromě toho používáme v některých produktech barevný pigment karmín. U dalších a dalších produktl se nám však daří upravovat složení tak, že i bez použití včelího vosku nebo lanolinu mohou nabídnout skvělý výsledek. Na našich internetových stránkách nalezneš seznam našich veganských produktů, který je průběžně aktualizován.
7Jsou v produktech benecos použity nanočástice?
V žádném z našich produktů nejsou obsaženy nanočástice.
8Je v produktech benecos obsažen mikroplast?
Samozřejmě že ne. Jako exfoliační tělíska se u nás používají mletá meruňková jádra.
9A jak to vypadá s laky na nehty – jsou zde obsaženy mikroplasty?
Složení našich laků na nehty „Up to 90%“ neobsahuje žádné mikroplasty a žádné komponenty, které je možné označit jako mikroplasty. Látky v našich formulacích jsou vybírány svědomitě. Používané polymery jsou v našich formulacích laků na nehty perfektně rozpustné. Pokud by tomu tak nebylo, vykazoval by náš lak na nehty zcela rozdílné optické a reologické vlastnosti.
10Mám alergii na nikl, mohu používat dekorativní kosmetiku benecos?
Nikl patří do skupiny těžkých kovů. V dekorativní kosmetice může být v surovinách, především v minerálních pigmentech, i přes přísné kontroly a postupy obsaženo technicky nezbytné množství (stopy v rozsahu mg/kg) těžkých kovů. Stopy těžkých kovů neovlivňují v žádném případě kvalitu a bezpečnost produktů. Stopy niklu jsou pro osoby trpící touto alergií relevantní. Ověř si prosím před použitím našich produktů jejich složení a vyzkoušej je před samotnou aplikací na malou část pokožky, abys zjistila, zda produkt snášíš a tím veškerá rizika minimalizovala, popřípadě vyloučila. V případě pochybností doporučujeme konzultaci s lékařem, zda naše produkty budeš moci používat či nikoliv.
11Proč se v některých produktech používá mastek? Je mastek bez azbestu?
Mastek (TALC) je přírodní minerál (hydratovaný křemičitan hořečnatý). Je snadno slisovatelný, proto je oblíbenou složkou v kompaktních pudrech, očních stínech a tvářenkách. Mastek je uveden v příloze III evropského nařízení o kosmetice a smí být obsažen i v práškovém dětském pudru – spolu s upozorněním „držte ve vzdálenosti od nosu a úst dítěte“. Pozadí tohoto omezení je, že vdechování prášku může být vzhledem ke složkám podobných azbestu zdravotně závadné, protože zde existuje nebezpečí jako u všech jemných prachů, že mohou způsobit zánětlivé reakce. Při správném použití, v odpovídajícím množství, jsou dětské pudry s obsahem mastku absolutně neškodné, jak zjistil i výzkumný ústav (CVUA) v Karlsruhe (viz http://www.ua-bw.de/pub/beitrag.asp?subid=2&Thema_ID=4&ID=1147&Pdf=No&lang=DE ). Evropské nařízení o kosmetice nestanovuje další omezení pro používání TALC ve výrobcích, které jsou přísně v souladu s principem prevence. Stejná nezávadnost platí i pro používání kosmetických lisovaných a tekutých formulací s obsahem mastku, ve kterých je mastek používán ve vázané formě a neexistuje zde žádné nebezpečí příjmu mastku skrz plíce. V našich vázaných texturách benecos jako např. oční stíny je mastek i nadále absolutně nezávadný prvek, který je užíván i dalšími výrobci přírodní kosmetiky. Kvalita používaného mastku v produktech benecos je navíc zcela bez azbestu.
12Je v produktech benecos obsažen hliník?
V žádném z našich produktů není obsažen hliník jako takový. Produkty obsahují přírodně minerálně vázaný hliník a hliník jako součást barviv a příměsí. Zdravotní nezávadnost hliníku je nadále kriticky zkoumána. Hliníkové sloučeniny jsou problematické pouze v případě, když se může hliník od struktury odštěpit. U hliníkových silikátů zpravidla platí, že jsou podmínky sloučení ve struktuře tak pevné, že je skoro nemožné hliník ve fyziologických podmínkách z vázané struktury uvolnit.
13Obsahují deodoranty benecos rozpustné hliníkové soli?
Rozpustné hliníkové soli se v antiperspirantech používají na základě jejich schopnosti zúžit póry a tím potlačit pocení. U našich deodorantů nejsou použity rozpustné hliníkové soli. Jako deodorant pro neutralizaci tělesného pachu působí v našich produktech různé rostlinné látky jako ester kyseliny citrónové nebo šalvějový olej. Ty navíc dodávají pokožce sametový pocit.
14Na produktech nemohu najít seznam obsažených látek.
Mnoho našich produktů je tak malých, že to není technicky možné, aby se seznam obsažených látek dal na výrobek čitelně natisknout. Proto jsme na výrobky umístili mezinárodní symbol otevřené knihy s rukou, který uvádí, že se seznam obsažených látek nachází na zvláštní listině v místě prodeje. Tato listina by se měla nacházet v těsné blízkosti daných produktů. Na našich internetových stránkách nebo na našem online-shopu MilujuBIO.cz najdeš ke každému produktu použité přísady a rozsáhlejší popis.
15Jsou produkty parfémované? Používají se syntetické vonné látky?
U certifikovaných přírodních kosmetických produktů není použití syntetických aromatických látek povoleno. Dovolené jsou pouze přírodní vonné látky, které odpovídají normě ISO 9235. Navíc mohou být použity i biotechnologicky odvozené vonné látky. Některé produkty benecos jsou parfémovány (INCI: Parfum), v našem sortimentu máme ale také řadu produktů, které nemají přidanou žádnou vůni.
Následující dekorativní produkty benecos jsou bez vonných látek:
 • benecos Natural Kajal (všechny barvy)
 • benecos Natural Eyebrow- Designer (všechny barvy)
 • benecos Natural Mascara Vegan Volume magic black
 • benecos Natural Mascara Glamour Look ultimate black
 • benecos Natural Mascara Adorable Lashes deep ocean
 • benecos Natural Mono Eyeshadow (všechny barvy)
 • benecos Natural Quattro Eyeshadow (všechny barvy)
 • benecos Natural Fresh Bronzing Duo (všechny barvy)
 • benecos Natural Translucent Powder mission invisible
 • benecos Natural Powder Blush (všechny barvy)
 • benecos Natural Trio Blush
 • benecos Natural Compact Powder (všechny barvy)
 • benecos Natural Lipliner (všechny barvy)
 • benecos Happy Nails Nail Polish (všechny barvy)
16Proč jsou na listině obsažených látek někdy deklarovány jednotlivé vonné látky?
26 vonných látek, častěji než ostatní způsobují s alergické reakce, musí nést v případě překročení stanovených hranic koncentrace (v kosmetických přípravcích, které zůstávají na kůži 0,001%; v přípravcích, které jsou omyvatelné 0,01%) označení INCI na listině obsažených látek. Alergeny, které musí být deklarovány (jako např. Citral, Geraniol, Limonen, atd.) jsou uvedeny v naší listině obsažených látek (INCI), aby měli alergici možnost zkontrolovat pomocí alergického pasu eventuální nesnášenlivost. Nejen v parfémových kompozicích (INCI: Parfum), ale také v přírodních olejích a extraktech, jako například pomerančový olej a rozmarýnový extrakt, je uveden obsah alergenních vonných látek, které musí být deklarovány.
17Nemohu na produktech najít datum spotřeby, pouze otevřený kelímek. Co to znamená pro trvanlivost?
U produktů, které mají minimální trvanlivost delší než 30 měsíců, není zákonem stanoveno uvádět datum minimální trvanlivosti. U těchto produktů se uvádí, jak dlouho je kosmetický výrobek po otevření bezpečný a lze jej bez ublížení spotřebiteli použít (to je tzv. „Period after Opening – PAO“). Period After Opening se udává pomocí symbolu kelímku. Symbol musí být doplněn o údaj o období v měsících.
18V popisu vašich pečujících produktů jsem bohužel nenašla žádné údaje o hodnotě pH.
Hodnota pH se u zdravé pokožky pohybuje v lehce kyselém rozsahu (4,0 - 6,5) a může kolísat v závislosti na osobě a oblasti těla. Hodnoty pH se v našich produktech pohybují v následujícím rozmezí:
benecos Natural Body Lotion (všechny vůně): 4,5 – 5,0
benecos Natural Shower Gel (všechny vůně): 4,5 – 6,5
benecos Natural Shower Scrub Meruňka a Bezový květ: 5,0 – 5,5
benecos Natural Shampoo (všechny vůně): 5,0 – 6,0
benecos Natural Conditioner Meduňka: 4,5 – 5,4
benecos Deo Roll ons (všechny vůně): 6,3 – 7,0
benecos Natural Deo Spray: 5,0 – 7,0
benecos Natural Handcream (všechny vůně): 4,5 – 5,5
19Z jakého materiálu jsou vaše štětce?
Vlasy našich štětců benecos Brushes jsou tvořeny z kvalitních syntetických vlasů Toray, madlo je z bambusového či březového dřeva z certifikovaného zemědělství a zděř z recyklovatelného hliníku. Všechny štětce jsou veganské a tudíž vhodné i pro osoby s alergií na zvířecí chlupy.
20Jsou produkty benecos hypoalergenní?
Bohužel se může i u certifikované přírodní a bio kosmetiky stát, že člověk některou (nebo i více) z obsažených látek tak dobře nesnese. V žádném případě není možné vyloučit nežádoucí reakce individuální citlivostí. Uživatel také nemůže vycházet z toho, že je v bezpečí před alergickými reakcemi, když jsou produkty označeny jako „hypoalergenní“. Pojem „hypoalergenní“ totiž znamená pouze „méně alergenní“. Proto naše produkty za takové neprohlašujeme.
21Mají make-upy benecos ochranný faktor SPF?
Díky minerálním pigmentům může existovat velmi malý ochranný faktor. Dosud jsme ale naše produkty benecos na ochranný faktor netestovali, proto k tomu nemůžeme poskytovat žádné údaje. Doporučujeme používat samostatnou ochranu proti slunci podle doporučení výrobce příslušného výrobku.
22Co je BIO-MIX v pečujících produktech?
Bio-mix benecos se skládá ze sedmi hodnotných bioextraktů: extrakty z lopuchu většího*, lípy malolisté*, měsíčku lékařského*, růže šípkové*, bezu černého*, třezalky tečkované* a kopřivy dvoudomé*. Tyto přísady z kontrolovaného biologického zemědělství mají každá svůj pozitivní efekt na vlasy a pokožku. Extrakty z lopuchu většího a hluchavky dvoudomé posilují vlasy, lípa malolistá zklidňuje pokožku, měsíček lékařský a třezalka tečkovaná působí protizánětlivě, růže šípková napíná a uhlazuje, bez černý otevírá a čistí póry. Bio-mix benecos byl sladěn speciálně pro tuto pečující řadu.
23Jakou hodnotu RDA má zubní pasta benecos?
Přesnou hodnotu RDA jsme v naší zubní pastě benecos Natural Toothpaste fresh Minze nenechali speciálně analyzovat. Podle informací výrobce mají měkká abraziva na bázi oxidu křemičitého, která jsou v zubní pastě použity, hodnotu RDA 50.
24Jak jsou dekorativní produkty konzervovány?
V našich dekorativních produktech nejsou použity žádné konzervační látky v souladu s evropským nařízením o kosmetice v příloze V. Antimikrobní vlastnosti naší formulace spočívají na společném účinku různých složek v recepturách, jako např. v našich non-vegan řasenkách ALCOHOL, GLYCERYL CAPRYLATE, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT a PARFUM.

Ostatní

1Co se skrývá za značkou benecos?

Za značkou benecos nestojí žádný velký koncern, jak se občas říká. Firma cosmondial GmbH & Co. KG je rodinný podnik, založený roku 2008 založen manželi Silke a Stephanem Beckerovými ve městě Aschaffenburg. Cílem bylo vytvořit značku přírodní kosmetiky, která v sobě pojí to nejlepší ze třpytivé „konvenční“ kosmetiky a certifikované přírodní kosmetiky, která dbá na udržitelnost surovin. Tak vzniklo benecos, spojených ze slov bene = latinsky dobré a cos = kosmetika, tedy dobrá kosmetika.

benecos pro nás znamená:
 • Certifikovaná, udržitelná přírodní Kosmetika
 • Moderní vzhled
 • Atraktivní, příznivá cena
Krátce shrnuto: dobrá kosmetika pro VŠECHNY!
2Proč je benecos tak levný?
 • Aby byly produkty benecos tak levné, používáme obaly, které jsou cenově výhodné a častokrát „ze stojanu“, ale přesto jsou moderní a obejdou se i bez zbytečných blbůstek.
 • Skládací krabičky, které se po koupi stejně většinou vyhazují, zatěžují životní prostředí a jsou navíc velkou nákladovou položkou. Pouze produkty ve skleněném obalu, které musí být chráněny před prasknutím, od nás dostanou přebal.
 • Každý výdaj pro reklamu je intenzivně prozkoumán pro jeho efektivitu a co nejhospodárněji nasazen.
To nám dává prostor investovat do kvalitních přírodních kosmetických přípravků, u kterých je obsah vždy dražší než obal.
3Co si myslíte o testování na zvířatech?

Pokusy na zvířatech nejsou slučitelné s naším postojem a firemní filozofií. V benecosu jsme rozhodně proti testování na zvířatech po celém světě. Naše kosmetické produkty se vyrábí zásadně v EU a to v souladu s nařízením Evropské unie pro kosmetické přípravky (ES) č. 1223/2009. Testování surovin neprovádíme. Navíc nás PETA vede na „pozitivním seznamu“ pro kosmetiku bez testování na zvířatech. Zde najdete seznam: https://kosmetik.peta.de/deutschland/ Velmi vítáme skutečnost, že od roku 2013 byly kosmetické pokusy na zvířatech v EU zakázány.

Opravdové značky přírodní kosmetiky byly vždy proti experimentům na zvířatech a to jak z principu, tak ze zodpovědnosti k našim spolutvorům. Mimochodem certifikace podle BDIH popř. COSMOS vyžaduje, že se „nesmí při výrobě ani vývoji a testování konečných produktů provádět testování na zvířatech, nebo takové nařídit“.

Tedy i certifikace našich produktůgarantuje, že naše produkty nejsou testovány na zvířatech.