Proč používat přírodní kosmetiku

KRÁSA - NEJLÉPE S PŘÍRODNÍ KOSMETIKOU

Kůže je největším orgánem lidského těla, vše co na ni nanášíme se vstřebává do krevního oběhu a dál se šíří, případně usazuje v našem těle. Proto bychom měli používat kosmetiku, jejíž součástí jsou látky, které nezatěžují náš organismus. Toho je možné dosáhnout pouze v případě, že používáme látky, které jsou jako je lidské tělo: přírodní.

Rostlinné oleje a vosky - používané v produktech benecos - mají složení podobné kožnímu mazu a podporují přirozené regulační procesy pokožky prostřednictvím různých složek. Jsou šetrné k pokožce, přispívají ke stavbě přirozené ochranné vrstvy, jsou ekologicky odbouratelné a v konečném důsledku šetrné k životnímu prostředí.

BDIH certifikované produkty benecos zaručeně neobsahují minerální oleje a jejich deriváty / silikony / parabeny / syntetické emulgátory a jejich deriváty (PEG / deriváty PEG) / syntetická barviva a vonné látky. Tyto látky nepatří do přírodní kosmetiky!

benecos vám tak dává jistotu, že používáte přírodní produkty s obsahem kvalitních přírodních složek (tam, kde je to možné používáme ingredience v biokvalitě). Hýčkejte svou pokožku a pleť pomocí přírody.

Kompletní seznam přísad naleznete na naší INCI stránce.

ANO přírodní kosmetice! Ale proč? Rozhodli jsme se pro přírodní kosmetiku, protože příroda sama nabízí nespočet vzácných surovin. Svým působením často předčí syntetické látky a navíc jsou šetrné k životnímu prostředí. Přírodní kosmetika nesází pouze na krátkodobé účinky. Účinné přírodní látky podporují zdraví pokožky a pečují o ni. Protože pouze zdravá pokožka je krásná a zářivá. Kůže je největším orgánem lidského těla. Přebírá ohromné množství funkcí i v oblasti metabolismu a chrání tělo před vnějšími vlivy prostředí. Proč bychom měli nanášet syntetické produkty na naší kůži a tím ji víc a víc zatěžovat, když je tak pro nás tak důležitým orgánem? V běžných kosmetických přípravcích se často používají přísady, které v certifikované přírodní kosmetice zaručeně nenaleznete, jako například:

MINERÁLNÍ OLEJE / ROPNÉ DERIVÁTY

Minerální oleje a vosky jako např. parafínový olej, vazelína (Petrolatum) atd. se skládají z uhlovodíkových směsí s různou řetězcovou délkou a rozvětvením. Tyto látky není kůže schopná vstřebat, protože nejsou příbuzné pokožce, a proto zůstávají na povrchu. Díky tomuto efektu sice působí pokožka příjemně na dotek, tento účinek však narušuje přirozenou termoregulaci pokožky a metabolismus kůže. Nic se nemůže pořádně vstřebat a škodlivé látky zůstávají “uzamčené” v těle.

PARAFÍNY

Parafíny se dostávají do těla především ze rtěnek, lesků a balzámů na rty. Ucpávají póry, zpomalují schopnost obnovy buněk a způsobují předčasné stárnutí. Nejsou biologicky odbouratelné, mohou se tak hromadit ve slezině, játrech či lymfatických uzlinách.

SILIKONY

Silikony jsou syntetické látky částečně rozpustné ve vodě. Mají vyhlazující účinky, zjednodušují aplikaci a roztíratelnost produktů. Silikony nejsou biologicky odbouratelné, hromadí se v přírodě během výroby i používání. Přináší nulové účinky pro pleť i vlasy. Zanášejí póry a zabraňují vstřebávání dalších účinných látek v produktech.