PROTI testování na zvířatech

Jsme PROTI testování na zvířatech!

Všechny naše produkty, ať už Care či Beauty, byly a jsou od začátku vyráběny bez testování na zvířatech. Na zvířatech nejsou testované ani naše produkty, ani jednotlivé ingredience obsažené v naší kosmetice. Při vývoji nových produktů testy na zířatech neprovádíme ani nenařizujeme my, ani společnosti s námi spolupracující . Uvítali jsme skutečnost, že od roku 2013 je testování na zvířatech zakázáno v celé Evropské unii a naše filozofie je tak posvěcena na té nejvyšší možné úrovni. I nadále pracujeme na tom, aby se testování na zvířatech stalo minulostí i v jiných odvětvích než je kosmetický průmysl.

Všechny naše produkty, kromě laků na nehty, mají pečeť BDIH pro kontrolovanou a certifikovanou přírodní kosmetiku. BDIH certifikace ukládá jasné podmínky vztahující se k k získávání kosmetických surovin a jejich výrobu. Především jsou zohledňovány zájmy ochrany zvířat a druhů. Společně s certifikací BDIH jsou naše produkty z pečující řady označeny veganskou květinou, znakem britské Vegan Society. Tato pečeť dokazuje, že neproběhlo ani nebylo nařízeno žádné testování na zvířatech. Totéž se vztahuje i na dodavatele surových materiálů. Navíc nesmí být v produktech použity žádné látky živočišného původu.

Evropská směrnice na výrobu kosmetiky

V Německu jsou už od roku 1998 zákonem na ochranu zvířat zakázány pokusy na zvířatech v kosmetickém průmyslu a od roku 2004 je v EU je testování kosmetických přípravků o zakázáno prostřednictvím evropské směrnice na výrobu kosmetiky (2003/15/EC). V červenci 2013 vstoupila v platnost evropská vyhláška týkající se výroby kosmetiky č. 1223/2009, která říká, že v EU nesmí být s okamžitou platností prodávány žádné kosmetické přípravky, které byly jako koncový produkt nebo jeho součásti testovány na zvířatech.

Bohužel stále na světě existuje příliš mnoho zemí, které testování na zvířatech povolují nebo dokonce vyžadují. Naštěstí celosvětově stoupá poptávka po kosmetice, která není testována na zvířatech, doufejme tedy, že během pár let se změní světový přístup i myšlení.

Jak to vypadá s Čínou?

Často se nás ptáte, zda své produkty prodáváme i v Číně. Tam testování na zvířatech ukládá zákon. S čistým svědomím můžeme říci, že do zemí jako je Čína, kde vyžadují testování kosmetiky na zvířatech a registraci, nedistribuujeme. Také nesdílíme žádné informace nebo data, které taková registrace vyžaduje. Bez těchto dokumentů neproběhne žádná registrace, a tudíž není možné provádět testování na zvířatech. Bohužel není v našich silách kontrolovat, zda jsou našimi zákazníky či partnery produkty dále prodávány třetím stranám. Naší zásadou je však jednou provždy: JSME PROTI TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH!

Znamená cruelty free totéž co vegan?

Další často pokládaná otázka: Znamená označení “cruelty free” totéž co označení “vegan? Cruelty free znamená, že produkty nebyly testovány na zvířetech, neznamená to však, že produkty neobsahují živočišné produkty. Cca. 70 % sortimentu benecos je vegan.

Výrobky, které nenesou logo Vegan, obsahují následující živočišné produkty:
  • Včelí vosk (INCI: Cera Alba) a/nebo
  • Lanolin (INCI: Lanolin) a/nebo
  • Barevný pigment Karmín (CI 75470).

Včelí vosk zaručuje správnou konzistenci očních linek, řasenek (non vegan), lesků na rty, rtěnek (kromě watermelon), Shiny Lip Colours, korektorů a BB krémů. Lanolin se používá jako změkčovadlo v lescích na rty, rtěnkách (kromě catwalk, first love, watermelon a poppy red) a Shiny Lip Colours. Karmín slouží jako barvivo v rtěnkách a tvářenkách.

Abyste se mohli kdykoliv podrobně informovat o všech našich přísadách, pravidelně aktualizujeme INCIs (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) a listinu vegan na našich webových stránkách.